بخريد و بخوانيد ...

سه‌گانه‌‌ی بنیاد، کتاب دوم (بنیاد و امپراتوری)
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

سه‌گانه‌‌ی بنیاد، کتاب دوم (بنیاد و امپراتوری)

(Foundation & Empire)
نویسنده: آیزاک آسیموف (Isaac Asimov)
ترجمه: حسین شهرابی
ناشر: تندیس
سال نشر: 1399 (چاپ 1)
قیمت: 60000 تومان
تعداد صفحات: 343 صفحه
شابك: 978-600-182-653-5
امتیاز كتاب:  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب:

امپراتوری کهکشانی به مدت دوازده‌هزار سال بر بیست میلیون سیاره‌ی بشر حکم رانده، اما حال فروپاشی‌اش نزدیک است. ریاضی‌دانی به نام هری سلدون، قرن‌ها قبل، علمی ابداع کرد به نام «روان‌تاریخ» که با کمک آن می‌توانست آینده را «ببیند». ریاضیات او نشان می‌داد که وقتی امپراتوری فروبپاشد، سی‌هزار سال بربریت و بی‌تمدنی بر کهکشان حاکم خواهد شد تا امپراتوری تازه‌ای سربربیاورد. سلدون با کمک علم روان‌تاریخ و گروهی از دانشمندان که بر سیاره‌ی ترمینوس/بنیاد مستقرشان کرد قصد داشت کاری کند تا امپراتوری دوم کهکشانی در عرض هزار سال شکل بگیرد.
علم روان‌تاریخ را به هیچ‌وجه نه می‌توان بر روی یک انسان منفرد به کار بست و نه یک انسان منفرد می‌تواند آن را تغییر بدهد. ریاضیات پشت آن تنها در صورتی جواب می‌دهد که پای تریلیون‌ها و کوآدریلیون‌ها انسان در میان باشد. اما شخصی ظهور می‌کند که ورای ریاضیات بشری است... فردی که می‌خواهد امپراتوری دوم کهکشانی را در عرض چند دهه بازبسازد و نمی‌خواهد منتظر طرح سلدون بماند. یک نفر روان‌تاریخ را به آشوب می‌کشد.
آیا طرح سلدون هم مثل همان امپراتوری کهکشانی قدیم از هم می‌پاشد؟ آیا بنیاد می‌تواند جلو او را بگیرد؟ (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!