بخريد و بخوانيد ...

عبدالرزاق پهلوان (براساس یک داستان پهلوانی ایرانی)

عبدالرزاق پهلوان (براساس یک داستان پهلوانی ایرانی)

نویسنده: نادر ابراهیمی (Nader Ebrahimi)
ناشر: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
سال نشر: 1395 (چاپ 1)
قیمت: 3100 تومان
تعداد صفحات: 24 صفحه
شابك: 978-600-01-0409-2
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 4 نفر
امتیاز كتاب:  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب:

عبدالرزاق، پهلوان خراسانی، به دعوت ابوسعید سلطان مغول به شهر سلطانیه می‌رود تا با پهلوانِ سلطان کشتی بگیرد. او بصورت ناشناس وارد شهر می‌شود و شب اول با دیدن ظلم بعضی از مغولان به مردم، برمی‌آشوبد و برای دفاع از حق مردم شهر اقدام می‌کند. روز بعد بالاخره موفق می‌شود که موافقت سلطان را برای کشتی با پهلوانش جلب کند و برای مبارزه با او قدم به میدان مبارزه می‌گذارد ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"صدها سال پیش از این، مردی به نام ابوسعید بر ایران پادشاهی می‌کرد. پدر ابوسعید، نوه‌ی چنگیز مغول بود. چنگیز، ده‌ها سال پیش از آن، با سپاه بزرگی به ایران حمله کرده بود و مردم ما را بسیار آزار داده بود. این بود که ایرانی‌ها از مغول‌ها بدشان می‌آمد.
ابوسعید در دربار خود پهلوانی داشت به نام علی ابومسلم، که هیچ‌کس در پهلوانی و کشتی‌گیری به پای او نمی‌رسید. علی ابومسلم کمان بزرگی داشت که فقط خودش می‌توانست زه آن را بکشد. کمان را در میدان بزرگ شهر سلطانیه گذاشته بودند و گفته بودند، اگر کسی بتواند زه آن را بکشد، هزار سکه‌ی طلا پاداش می‌گیرد، و سالیان دراز بود که کمان در میدان مانده بود و کسی به آن دست نزده‌بود.
در همین روزگار، پهلوان دیگری در خراسان زندگی می‌کرد به نام عبدالرزاق. برادر این پهلوان -امین‌الدین- در دربار ابوسعید، وزیر بود. کار عبدالرزاق، مثل بیشتر پهلوانان، کمک به مردم بود و دستگیری از آدم‌های ناتوان و بی‌پناه و جنگ با ستمکاران ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!