شناسنامه محصول

سایه گیوتین

سایه گیوتین

نویسنده: ژرژ سیمنون 
ترجمه: کاوه میرعباسی
ناشر: طرح نو
سال نشر: 1388 (چاپ 3)
قیمت: 6000 تومان
تعداد صفحات: 159 صفحه
شابك: 964-489-034-5
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 30 نفر
امتیاز كتاب:  (4 امتیاز با رای 12 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب:

وقتی ناقوس دو بار نواخت، زندانی روی تختخوابش نشست و با دستهای بزرگ و زمختش، زانوهای خمیده‌اش را به هم فشرد. کمی مردد و بی‌حرکت ماند،بعد آهی کشید، بدنش را کش و قوس داد و از جا بلند شد. وارفته به‌نظر می‌رسید. سری بزرگ و دستهایی دراز داشت. سینه‌اش تخت و فرورفته بود.
در چهره‌اش چیزی جز بلاهت و سردرگمی خوانده‌ نمی‌شد. شاید هم نوعی بی‌اعتنایی غیرانسانی. پیش از آنکه به جانب دری که روزنه‌اش بسته بود، برود، مشت گره کرده‌اش را تهدیدآمیز به طرف یکی از دیوارها تکان داد. در آن‌سوی دیوار، یکی دیگر از سلولهای بخش مراقبت ویژه زندان لاسانته وجود داشت. آنجا مثل چهار سلول دیگر، یک محکوم به مرگ منتظر بود یا خبر عفو را برایش بیاورند یا نیمه‌شب گروه مخصوص بیایند گروه مخصوص بیایند و بی‌هیچ کلامی از خواب بیدارش کنند.
این زندانی از پنج روز پیش دائما ناله می‌کرد، گاهی خفه و یکنواخت، گاهی با فریاد از سر درماندگی اشک می‌ریخت و نعره می‌کشید. زندانی سلول 11 هرگز او را ندیده بود و درباره‌اش چیزی نمی‌دانست. فقط از روی صدایش حدس زده بود همسایه‌اش باید مرد جوانی باشد.

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 محمود اسلاميان:  ژرژ سیمنون ما را چنان در موقعیت آدمها و ذهنیاتشان قرار می‌دهد که خودمان را وسط معرکه می‌بینیم جوری که فکر می‌کنیم می‌توانیم مسیر رویدادها را عوض کنیم ولی ... نمی‌توانیم و اتفاقات همان جوری که ذهن خلاق نویسنده خواسته می‌افتند ... بخوانید و لذت ببرید

 نیما حسینیان:  سالهای زیادی از آشنایی من با ژرژسیمنون و کارآگاه مگره می‌گذرد. بی‌نهایت لذت بردم. ترجمه بسیار دلنشین بود. ممنونم

 آرشا عنايتي:  موضوع داستان روان و جاريه. اصلاً جايي ساكن نميشه. خيلي سريع پيش ميره.
به نظر من، در مجموع، به عنوان يك داستان سرگرم كننده با اتمام منطقي، كتاب خوبيه.

 الهه سعادتي:  کتاب جالبی بود. فراز و فرودهاش قشنگ بود. آدم رو جذب می‌کرد به خوندن.

 پگاه ايزدپناه:  از هیجانش که بگذری. کتاب آنقدر ملموس نوشته شده که باید به خودت یادآوری کنی: " نه من کتابش را خواندم فیلمش را ندیدیم".