شناسنامه کتاب

شانس
شانس
نویسنده: مارک تواین (Mark Twain)
ترجمه: علی مسعودی‌نیا
ناشر: زاوش
سال نشر: 1392 (چاپ 1)
قیمت: 8000 تومان
تعداد صفحات: 162 صفحه
شابک: 978-600-6846-85-9
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 1 نفر
... وقتی کار ترجمه داستان‌های کوتاه تواین را شروع کردم، در همان ابتدا خیلی توی ذوقم خورد. دیگر خبری از آن نوستالژی‌های شیرین دوران نوجوانی نبود. با یک نویسنده‌ی داستان‌های فکاهی مختص بزرگ‌سالان مواجه شده بودم که نوشته‌هایش پی‌رنگ انتقادی داشت و مدام داشت فرهنگ روبه‌مدرنیته‌ی امریکای قرن نوزدهم را به سخره می‌گرفت.
… داستان‌های تواین به قول خودش نوعی فکاهی امریکایی است که از دل روایت‌های شفاهی آن فرهنگ نسبتا نوپا استخراج شده است. در نظر من بزرگ‌ترین چالش در ترجمه‌ی این کتاب، حفظ گونه‌های زبانی متفاوتی بود که تواین به اقتضای سوژه و شیوه‌ی روایت در هر داستان تغییرشان می‌داد. از این‌رو در داستان‌های این کتاب انواع زبان‌ها - از زبان محاوره‌ی فرودست گرفته تا نثر اداری و ژورنالیستی - دیده می‌شود ... (برگرفته از توضیحات مترجم در ابتدای کتاب)
داستان "قورباغه‌ی جهنده‌ی بدنام کالاوراس کانتی" با این جملات آغاز می‌شود:
"در اجابت خواسته‌ی یکی از دوستانم که برایم از شرق نامه‌ای فرستاده بود، رفتم به ملاقات سیمون ویلر خوش‌قلب وراجِ پیر و همان‌طور که از من خواسته بود، درباره‌ی دوست دوستم، لئونیداس دلیو. اسمایلی، از او پرس‌وجو کردم و متنی که دارم می‌نویسم نتیجه‌ی تحقیقات این‌جانب است. بنده به طور ناخودآگاه ظنین بودم که لئونیداس دبلیو. اسمایلی شخصیتی خیالی است؛ فکر می‌کردم که دوستم هرگز چنین شخصی را نمی‌شناخته؛ و فقط خیال می‌کرده که اگر من از ویلر پیر درباره‌ی این جناب پرس‌وجو کنم، به‌جای او، جیم اسمایلی، رفیق گم‌نام خودش را به خاطر خواهد آورد، و بعد پرچانگی‌اش گل می‌کند و آن‌قدر خاطرات کش‌دار و کسل‌کننده به‌هم می‌بافد که من به مرگم راضی بشوم و تازه هیچ‌کدام از خزعبلاتش هم به دردم نخواهد خورد. خب، اگر نقشه‌ی رفیقم این بوده، باید بگویم با موفقیت اجرا شده ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u