شناسنامه کتاب

مادر
مادر (The Mother)
نویسنده: پرل باک (Pearl S. Buck)
ترجمه: محمد قاضی (Mohammad Ghazi)
ناشر: امیرکبیر
سال نشر: 1395 (چاپ 11)
قیمت: 15000 تومان
تعداد صفحات: 311 صفحه
شابک: 978-964-00-0692-4
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 36 نفر
امتیاز کتاب: (3.14 امتیاز با رای 7 نفر)
کتاب داستان پیرزن روستایی فقیری را روایت می‌کند که در اوایل دوره‌ی حکومت کمونیستی در چین زندگی می‌کند. زمانه‌ای که سنت‌ها و اعتقادات سنتی چینی‌ها با نظام تازه بر روی کارآمده‌ی کمونیستی تقابل پیدا می‌کند. قهرمان داستان زندگی سختی را می‌گذراند که در آن موقعیت‌های لذتبخش و شادی‌آفرین بسیار به ندرت پیش می‌آیند. ظهور تحولات جدید و تاثیرات فرهنگ قدیم نیز زندگی او را دستخوش تغییراتی می‌کنند که از خلال آن خواننده با جامعه چین و انقلابی که در دهه‌های 1930 و 1940 میلادی پشت سر گذاشته است، آشنا می‌شود.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"در پشت اجاق گلی آشپزخانه یک کلبه محقر روستایی گالی‌پوش، مادر روی چهارپایه‌ای از چوب خیزران نشسته بود و از سوراخ اجاق که در آن آتشی در زیر دیگ فلزی می‌سوخت، علف خشک برای تند کردن آتش می‌ریخت. شعله‌های آتش بالا می‌گرفت و مادر گاه با یک شاخه چوب نازک و گاه با مشتی برگ آتش را به‌هم می‌زد و باز علفهای خشکی که پاییز گذشته خود از دامنه کوه چیده بود در آن می‌ریخت. پیرزنی چروکیده و فرتوت خود را به گوشه‌ای از آشپزخانه در نزدیکترین نقطه آتش کشانده بود. خود را در نیمتنه‌ای کلفت و آستر لایی‌دار که رنگ قرمز تندی داشت پیچیده بود و لبه‌های آن از زیر کت آبی وصله‌دارش پیدا بود ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u