شناسنامه کتاب

علی
علی
نویسنده: علی شریعتی (Ali Shariati)
ناشر: سپیده‌باوران
سال نشر: 1392 (چاپ 1)
قیمت: 18000 تومان
تعداد صفحات: 600 صفحه
شابک: 978-600-5957-42-6
کتاب مجموعه‌ای از سخنرانی‌های مختلف دکتر شریعتی است درباره‌ی زندگی، ابعاد شخصیت و تاثیر علی (ع) بر روی انسان عصر حاضر. این چاپ از کتاب تصحیح مجددی است که ناشر فعلی از چاپ هشتم کتاب (منتشر شده در سال 1377) که توسط "دفتر تدوین و تنظیم مجموعه آثار معلم شهید دکتر علی شریعتی" چاپ شده بوده، ارائه داده است.
در بخش‌هایی از "علی تنهاست" (صفحه 124 کتاب) می‌خوانیم:
"... این گریه از چیست؟ افسوس که گریه او یک معما برای همه است، زیرا حتی شیعیان او نمی‌دانند علی چرا می‌گرید. از اینکه خلافتش غصب شده؟ از اینکه فدک از دست رفته؟ از اینکه فلانی روی کار آمده؟ از اینکه او از مقامش ...؟ از اینکه ...؟ از ...؟ واقعا که چندش‌آور است!
یک روح تنها در دنیایی که با آن بیگانه است، در جامعه‌ای که دایما در آن زندگی می‌کند اما نتوانسته خودش را در سطح آن جامعه و سطح اسلام قبایلی یارانش پایین بیاورد و نتوانسته خودش را با آن بند و بست‌ها و با آن کشش‌ها و با آن خودخواهی‌ها و با آن سطح درکی که یاران پیغمبر از اسلام داشته‌اند منطبق کند، تنها مانده است ... و می‌نالد. علی همان‌طور که فلسفه‌ها می‌گویند می‌نالد، به خاطر اینکه انسان است و به خاطر اینکه تنهاست ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u