شناسنامه کتاب

دید و بازدید
دید و بازدید (To See and See Again: A Life in Iran and America)
نویسنده: تارا بهرام‌پور (Tara Bahrampour)
ترجمه: هرمز عبداللهی
ناشر: سخن
سال نشر: 1379 (چاپ 1)
قیمت: 3500 تومان
تعداد صفحات: 598 صفحه
شابک: 964-6961-47-9
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 40 نفر
امتیاز کتاب: (4.33 امتیاز با رای 3 نفر)
در اوج انقلاب اسلامی در 1979، تارا بهرام‌پور دختر یازده ساله همراه با خانواده‌اش با پنج چمدان از ایران به امریکا پرواز کرد. پس از پانزده سال زندگی در امریکا، او نخستین فرد خانواده‌اش بود که به ایران برگشت.
این کتاب زندگی سه نسل از یک خانواده ایرانی را ردیابی و دنبال می‌کند که از پدربزرگ او، اربابی زمیندار و صاحب ملک و ثروت و دارای دو همسر، گرفته تا پدرش مهندس معمار آزاداندیشی که با خواننده پاپ امریکایی ازدواج می‌کند یک قرن تغییر و تحولات را تجربه می‌کنند تا این که تارا خود پا به عرصه می‌گذارد و با تردید و سردرگمی در میان دو فرهنگ بزرگ می‌شود و زمانی فرا می‌رسد که شاهد برخورد و کشمکش این دو فرهنگ از ورای اخبار شبانه می‌گردد ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
بخش اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"درست پیش از آن که پا به دوازده سالگی بگذارم خانواده‌ام به سوی اورگون حرکت کردند تا فصل بهار را در آنجا سپری کنند. هر بار که به نظر می‌رسید می‌خواهیم در شهری اقامت کنیم هوا رو به گرمی می‌گذاشت و پدرم بساط زندگی ما را برمی‌چید و بار دیگر در بزرگراه مسیر شمال پیش می‌رفت. فکر می‌کنم ته دلش اعتقاد داشت که پذیرفتن و تن در دادن به تغییر فصول به‌معنای پذیرفتن اقامت در امریکا است. از این رو از ماه ژانویه تا مارس روزها به جای آن که طولانی‌تر شوند کوتاه‌تر می‌شدند و هنگامی که از دشت‌های طلایی دندانه‌دار کالیفرنیا سرازیر می‌شدیم، از کوه‌های گلی می‌پیچیدیم، و وارد دره‌ای می‌شدیم که درختان سرو همه چشم‌اندازها، جز باریکه‌ای از آسمان را گرفته بودند، پنجره‌های پشت ماشین سردتر می‌شدند ..."

چاپ کتاب تمام شده!

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u