شناسنامه کتاب

دختری به نام فاجعه
دختری به نام فاجعه (A Girl Named Disaster)
نویسنده: نانسی فارمر (Nancy Farmer)
ترجمه: ناهیده هاشمی
ناشر: روشنگران و مطالعات زنان
سال نشر: 1386 (چاپ 3)
قیمت: 12000 تومان
تعداد صفحات: 339 صفحه
شابک: 964-8564-67-1
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 4 نفر
امتیاز کتاب: (4 امتیاز با رای 1 نفر)
نامو دختر یتیمی محروم از محبت است که به جای تسلیم شدن به یک ازدواج تحمیلی، مصمم به فرار از روستایش می‌شود. او به تنهایی و برای اولین‌بار در عمرش درون قایق، روی رودخانه به طرف زیمباوه پارو می‌زند. او در طول سفر طولانی و ترسناکش، ترس‌های مختلفی را تجربه می‌کند. ترس از حیوانات وحشی. ترس از ارواح مرده که اطرافش را احاطه کرده‌اند و ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"دخترک در حالی که روی شاخه‌ی درخت موکویو خم شده بود، میوه‌ی لک‌زده را به دو نیم کرد. همین که مورچه‌ها روی سرانگشتانش به جنب‌وجوش افتادند، قیافه‌اش در هم رفت. این همه مورچه! از این گذشته، داخل انجیر پر از کرم هم بود. نامو با این که گرسنه بود، نتوانست آن را بخورد. انجیر را از بالای درخت به زمین انداخت و چشم گرداند تا شاخه‌ی پربار دیگری پیدا کند.
"نامو! نامو!" صدایی که چندان هم از دوردست نبود، به گوشش خورد. دخترک سرش را به تنه‌ی درخت چسباند. اگر صدایش در نمی‌آمد، کسی پیدایش نمی‌کرد. برگ‌های پهن و سبز، او را مثل کاسه‌ای در میان گرفته بودند. صدا گفت:
"نامو! با تو هستم دختره‌ی تنبل! نوبت توست که ذرت‌ها را بکوبی!." صدای قدم‌ها که روی زمین کشیده می‌شدند، درست از کوره راه زیر درخت می‌آمد. نامو در دلش گفت: "همیشه نوبت من است!" … "

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u