شناسنامه کتاب

بی‌راوی
بی‌راوی
نویسنده: رفیع جنید
ناشر: کندوکاو
سال نشر: 1390 (چاپ 1)
قیمت: 5000 تومان
تعداد صفحات: 133 صفحه
شابک: 978-964-95087-1-9
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 4 نفر
امتیاز کتاب: (3.5 امتیاز با رای 2 نفر)
در شناسنامه‌ی کتاب، موضوع آن "قطعه‌های ادبی" ذکر شده. مطالب اینترنتی درباره‌ی کتاب البته همگی آن را "رمان" معرفی کرده‌اند. کتاب به هر حال فرم و ساختاری شعرگونه دارد و نثر آن با تلقی معمول از "رمان" و "داستان" فاصله دارد.
مطلب کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"الیاس لبه کاردِ سوهان‌خورده‌یی را گذاشته بود بر گلوی بره‌ی هشت‌ماهه‌ی ماه‌جان. بره با پهلو بر برف افتاده بود و سیرِ قرمزِ کاردی که به ابتلای رگ در ابتدا بود را با آن چشمانِ سیاه و سرمه‌سود به انتظار بود. و آن‌طرف‌تر نزدیک چرخ چوبی چاه خودِ ماه‌جان چون هلالی ایستاده بود با پای‌پوش کشمیری‌اش. پای‌پوشی بوریایی و خیسِ آب که دل به یخ می‌سپرد. پای‌پوشی بافته شده از الیافِ علف‌های کوهی به رنگِ داغِ بوریا، که پاهای از عاجش را می‌پوشاند.
ایستاده بود، با جامه‌ی پرپر ایماقی بر تن، و سربندِ گلِ سیبِ آویخته بر شانه. تنش اقلیمِ پریانِ پریشان بود. ساعدانش کرشمه وقت بود و ساق‌هایش دو ستونِ مرمر بود از انحنا. هزار عقربِ خمار هم در میم مویش بود، کجِ کج تا کنج آن خمِ خمیده، تا آن خَدِ زلال، تا آن زنخدانِ مغیب، چون چوگانِ آویخته از دست امیران ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را می‌توانید اینجا و اینجا بیابید.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u