شناسنامه کتاب

گزارشگران بزرگ
گزارشگران بزرگ (The Great Reporters)
نویسنده: دیوید رندال (David Randall)
ترجمه: علی‌اکبر قاضی‌زاده
ناشر: همشهری
سال نشر: 1391 (چاپ 1)
قیمت: 9500 تومان
تعداد صفحات: 403 صفحه
شابک: 978-964-241-175-7
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 2 نفر
امتیاز کتاب: (4 امتیاز با رای 1 نفر)
نویسنده در بخشی از مقدمه کتاب آورده:
"... پرسش آخر شاید این باشد که چرا من چنین کتابی را تدوین کردم. نخست، دلبستگی من به این که در درازای سال‌ها دوست داشتم به نسلی از برترین گزارشگران ادای احترام کنم؛ گزارشگرانی که در نظر من والاترین مضمون‌ها را در صفحه‌های مطبوعات پدید آورده‌اند. بدون این گزارشگران، روزنامه‌ها (و جامعه) جز از راه حدس و گمان، تعبیر و تفسیر شخصی یا شایعه‌ها به چند و چون پدیده‌های اطراف خود دسترسی نداشتند. گزارشگران شکارگران و گردآوران نکته‌ها هستند. آنان در پی کشف اطلاعات نو، تلاش می‌کنند. حال آن‌که دیگران به آسودگی می‌نشینند و چشم به راه حرفی تازه دارند.
دوم، امید دارم که انتشار کتابی درباره نامداران عرصه گزارشگری، به دیگر گزارشگران انگیزه‌ای برای یافتن الگوهای کار موفق ارائه دهد یا دست‌کم در ذهن آنان این جرقه را بزند که چنین پیشروانی، جایی بیرون از تحریریه آنان هم بوده‌اند؛ یا جایی بیرون از زمانه آنان.
سوم، بسیار به این دل‌خوشم که چهره‌های این کتاب، برای نسل تازه گزارشگران نه تنها معیارهایی احترام‌برانگیز باشند که باید از آنان آموخت، که چون ورزشکاران رکورددار، باید به آنان رسید و حتی از رکورد آنان گذشت. از این‌ها گذشته، تصور می‌کنم هیچ زمانه‌ای چون روزگار امروز به گزارشگران توانا نیازمند نبوده است. در روزگاری که ابتذال حکم می‌راند، گزارشگران می‌توانند منشور ویرایش نشده‌ی فردا را بنگارند ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u