شناسنامه کتاب

مامور سیگاری خدا
مامور سیگاری خدا
نویسنده: محسن حسام مظاهری
ناشر: افق
سال نشر: 1394 (چاپ 3)
قیمت: 9000 تومان
تعداد صفحات: 151 صفحه
شابک: 978-964-369-803-4
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 90 نفر
امتیاز کتاب: (3.46 امتیاز با رای 13 نفر)
نویسنده که کارشناس ارشد جامعه‌شناسی است، برای انجام پروژه‌ای تحقیقی، نوعی دوربین مخفی ادبی به دست گرفته و در تهران و اصفهان و چند شهر دیگر، صدای مردم را در تاکسی‌ها ضبط کرده است. حرف‌ها طبیعی‌اند و در عین حال با انتخاب‌ها و روایت‌های نویسنده به داستان‌هایی کوتاه تبدیل شده‌اند. در این اثر، با آدم‌هایی استثنایی، موقعیت‌هایی ویژه و نثری طنزآلود روبه‌رو می‌شویم. رفتار و گفتار مردم در تاکسی سندی زنده از وضعیت جامعه‌ی معاصر ماست. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
نویسنده قبل از شروع مطالب اصلی کتاب چنین می‌آورد:
"من همیشه تاکسی را به اتوبوس ترجیح می‌دهم.
نه فقط به خاطر آن که در تاکسی جایی مخصوص و انحصاری داری که می‌توانی آسوده در آن بنشینی و خیالت راحت باشد که اگر پیرمرد و پیرزنی سوار شد، او هم جای مخصوص به خودش را خواهد داشت و نیازی نیست تو زیر فشار وجدان درونی یا نگاه‌های سرزنش بار دیگران جایت را به او بدهی؛ آن هم وقتی خسته و کوفته از سر کار برمی‌گردی.
و نه فقط به خاطر آن که می‌توانی به دل‌خواه خودت - البته اگر راننده یا مسافران قبلی دست‌گیره‌ی پنجره‌ها را از جا در نیاورده باشند - در تابستان، شیشه را پایین بکشی و بگذاری هوای خنک با سرعت بزند به صورتت و موهات را به بازی بگیرد. یا در زمستان، شیشه را بدهی بالا تا سوز سرما به پیشانی‌ات نخورد و سرماخوردگی‌ات شدیدتر نشود ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u