شناسنامه کتاب

اینجا؛ نرسیده به پل ...
اینجا؛ نرسیده به پل ...
نویسنده: آنیتا یارمحمدی
ناشر: ققنوس
سال نشر: 1392 (چاپ 2)
قیمت: 9000 تومان
تعداد صفحات: 216 صفحه
شابک: 978-964-311-974-4
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 20 نفر
امتیاز کتاب: (4 امتیاز با رای 1 نفر)
رؤیا، مهتاب و آیدا سه دختر جوان‌اند که با هم در یک خانه زندگی می‌کنند و هرکدام با مسائل حال و گذشته‌شان دست‌به‌گریبان‌اند. رؤیا دختری مستقل است که در یکی از آموزشگاه‌های زبان تدریس می‌کند، مهتاب فارغ‌التحصیل شده و در پی استقلال ناچار است در رشته‌ای دیگر و کاملا بی‌ربط پا بگذارد، و آیدا که هنوز دانشجوست، از سیستم آموزشی و دانشگاه گله‌مند است. هر سه جوان دغدغه‌ها و مشکلات خود را دارند و در مجموع با روایتی از تنهایی، یأس‌ها، امیدها و تلاش‌ هر کدام از آن‌ها برای بهبود زندگی‌شان مواجه‌ایم. (برگرفته از توضیحات وب سایت ketab.ir درباره کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"کلاس گرفتن توی این ساعت یعنی شکرخوری اضافی؛ یعنی بستن سری که درد نمی‌کند. مجبوری وقتی خودت هم می‌دانی نمی‌کشی و حالت به هم می‌خورد از این فعالیت‌های سر ظهری، توی فرمت این ساعت را پرکنی و بایستی جلو بچه‌هایی که دم‌به‌دم خمیازه می‌کشند جلو چشمت؟
به‌زور حرف می‌زنند. با صدایی آرام و نامفهوم. روبرویی‌هایشان حتی سر هم تکان نمی‌دهند. سر کدام است، انگار پلک هم نمی‌زنند. مثل مجسمه‌هایی خمار سر را تکیه داده‌اند به دیوار یا صندلی یا کف دست، و نگاه می‌کنند به دوستشان که دارد حرف می‌زند و دست توی هوا تکان می‌دهد یا هی خودکارش را فشار می‌دهد روی صندلی. صدای مونا را می‌شنوم. جان به جانش هم کنی زمان‌ها را غلط می‌گوید. به جای can't می‌گوید couldn't، به جای was می‌گوید is. هی باید ماند بالای سرش و یادآوری کرد که نمی‌شود از زمان حال پرید به گذشته، از گذشته به حال ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را اینجا و اینجا بیابید.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u