شناسنامه کتاب

من او
من او
نویسنده: رضا امیرخانی (Reza Amirkhani)
ناشر: افق
سال نشر: 1397 (چاپ 48)
قیمت: 80000 تومان
تعداد صفحات: 528 صفحه
شابک: 978-964-369-759-4
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 63 نفر
امتیاز کتاب: (3.22 امتیاز با رای 9 نفر)
داستان، زندگی علی فتاح را از کودکی تا بزرگسالی دنبال می‌کند. او فرزند یک تاجر ثروتمند و مذهبی است که در جنوب شهر تهران به دنیا آمده ("بچه‌ی خانی‌آباد" است.) علی در کودکی پدرش را از دست می‌دهد و سرپرستی خود و خانواده‌اش بر عهده‌ی پدربزرگش قرار می‌گیرد. او در نوجوانی دلباخته‌ی مهتاب می‌شود که مادرش در خانه خانواده فتاح خدمتکار است. اما علی که تمایلات عرفانی هم دارد، معتقد است تا زمانی که از حقیقی بودن عشق‌اش به مهتاب مطمئن نشده نباید با او ازدواج کند ...
(این کتاب با 10% تخفیف به مشترکین جیره‌کتاب عرضه می‌شود)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"سال هزار و سیصد و دوازده شمسی. یک خیابان که با سه خیز می‌شد از یک طرف به طرف دیگرش جست؛ خانی‌آباد، اما نه مثل بقیه‌ی خیابان‌ها. چون "هفت کور" به آن‌جا آمده بودند. هفت نابینایی که مردم "هف کور" صداشان می‌کردند.
- خانی‌آبادیا! ذلیل نشین. هف‌کور به یه پول!
هنوز هم کسی درست نمی‌داند چرا به آن، خانی‌آباد می‌گفتند؟ از کی آباد شد؟ خود خیابان خانی‌آباد از بالای ساخلوی قزاق‌ها شروع می‌شد و تا باغ معیرالممالک ادامه داشت. خیابانی شمالی جنوبی. وسط خیابان خانی‌آباد دو اتفاق مهم می‌افتاد؛ یکی خیابان مختاری و دیگری بازارچه‌ی اسلامی. هر دو از سمت چپ می‌خوردند به وسط خیابان.
از جنوب به سمت شمال، طرف چپ خیابان پر از دکان‌های مختلف بود. اولِ خیابان، یخ‌چال حاج قلی. تابستان دور و برش پر بود از درشکه و دوچرخه و گاری دستی. از آن‌جا برای نصف تهران یخ می‌بردند. تنها جای خیابان خاکی خانی‌آباد که همیشه آب‌پاشی شده بود ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u