شناسنامه کتاب

مهارتهای فلسفی
مهارتهای فلسفی (Mastering Philosophy)
نویسنده: آنتونی هاریسون باربت (Anthony Harrison-Barbet)
ناشر: فرزان روز
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 25000 تومان
تعداد صفحات: 545 صفحه
شابک: 978-964-321-389-3
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 2 نفر
دکتر آنتونی هاریسون باربت با نام کوتاه "تونی" فیلسوف، آموزگار، نویسنده و سخنور نامی ایرلندی است که آثار ارزشمندی در زمینه آموزش فلسفه و مردم‌شناسی خلق کرده است. مهارتهای فلسفی در 13 فصل به نگارش درآمده و علاوه بر طرح مباحث اصلی حوزه‌های مختلف فلسفی به نقد هریک پرداخته و نیز در پایان به طرح پرسش و معرفی منابع برای مطالعه بیشتر علاقمندان توجه شده است. این اثر به شیوه‌ای آکادمیک، جذاب، ساده و تحلیلی به نگارش در آمده است و می‌تواند علاقمندان به فلسفه و نیز دانشجویان و رهروان این راه را به کار آید و دانش افزاید. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"پرسش "فلسفه چیست؟" برخلاف پرسش‌های به ظاهر مشابه آن، مانند "تاریخ چیست؟" و "علم چیست؟"، پاسخی آسان و سرراست ندارد. درواقع چندان گزافه‌گویی نکرده‌ایم اگر به گونه‌ای ناسازه‌گون، بگوییم که این پرسش، خود پرسشی فلسفی است. به طوری که فیلسوفان گوناگون گرایش دارند که از ماهیت رشته‌ی برگزیده خود، برداشت‌های گوناگونی داشته باشند. شاید بهترین راه یافتن پاسخ‌های مختلف، غوطه خوردن یک‌راست در فلسفه و نیز "فلسفه‌ورزی" از طریق مطالعه‌ی این کتاب باشد. به هر حال با همه‌ی این‌ها، ما نخست تعدادی شرح‌های کلی در اختیارتان می‌گذاریم تا پیش از این‌که، سفر اکتشافی-فکری خود را آغاز کنید، موقعیت خویش را پیدا کنید ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u