شناسنامه کتاب

مشی و مشیانه
مشی و مشیانه
نویسنده: محمد محمدعلی
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1394 (چاپ 2)
قیمت: 12000 تومان
تعداد صفحات: 226 صفحه
شابک: 978-964-8944-87-7
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 25 نفر
امتیاز کتاب: (3 امتیاز با رای 2 نفر)
کتاب دومین قسمت از "سه‌گانه روز اول عشق"، داستان آفرینش نخستین زن و مرد را در اسطوره‌های ایرانی بازمی‌گوید. نویسنده در این اثر، در کنار بازگویی اسطوره‌ی خلقت و نوع بشر و رویارویی اهریمن و کیومرث، نخستین انسان، و مرگ اندوهناک او در تنهایی و رستاخیز مشی و مشیانه از نطفه‌ی او، روایتی بسیار جذاب و عاشقانه از کیهان‌شناسی و رویکرد ایرانیان به جهان و آفرینش ارائه می‌دهد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"... مشیانه‌ام؛ همسر مشی، مادر تمامی پسران و دختران گیتی. مشی نیز پدر تمامی دختران و پسران گیتی است. هر دو از پشت کیومرثیم. ما آریاییان (ایرانی و هندی و ...) هزار سال است که پدر خود، کیومرث را نخستین انسان و نخستین پیامبر آفریده اهورامزدا، آن سرور دانا می‌دانیم. کیومرث با عشق زیست و با عشق خاموش شد. چرا که …
اهورامزدا در جان مینو به او، و به ما آموخت چنین بیندیشیم که تا زنان و مردان، بسیار بسیار عاشق نباشند، جهان سامانی نیکو نگیرد. چنانچه عشق به درآمیختگی نباشد، موجودات زمین دوام نیابند، و رو به تباهی روند. پس گیتی از آن‌رو ماندنی و پایاست که عشق، ماندنی و پایاست. عشق سبب پیوند دو تن یا جذب یکی بر دیگری است، و میوه این کشش‌ها و کوشش‌ها هیچ نیست جز دوام نوع بشر تا آنان که از پس ما به زمین می‌آیند، به هم عشق بورزند و ستایشگر آفریننده عشق باشند ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را اینجا و اینجا بیابید.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u