شناسنامه کتاب

هفت عادت مردمان موثر
هفت عادت مردمان موثر (The 7 Habits of Highly Effective People)
نویسنده: استفن کاوی (Stephen R. Covey)
ترجمه: گیتی خوشدل
ناشر: پیکان
سال نشر: 1397 (چاپ 36)
قیمت: 21000 تومان
تعداد صفحات: 196 صفحه
شابک: 978-964-328-082-6
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 14 نفر
امتیاز کتاب: (3 امتیاز با رای 1 نفر)
... "هفت عادت مردمان موثر" به روشنی نشان می‌دهد که موثر بودن - خواه در زندگی شخصی خودمان و خواه در زندگی دیگران - محصول "منش" ماست، نه ثمره قواعد و فنونی برای اداره یا کنترل کردن دیگران. چون صرفا حاصل اوضاع و شرایط یا نحوه تربیت و توارث خویش نیستیم، می‌توانیم از طریق این "هفت عادت" عناصر اساسی موثر بودن را در درازمدت بیاموزیم و درونی سازیم. این "هفت عادت" کاملا به یکدیگر مرتبط‌‌اند، و مردمان موثر آنها را در خود درونی کرده‌اند.
... این "هفت عادت" برنامه‌یی برای ایجاد تغییری بنیادی و پایدار و مادام‌العمر است، مشروط بر این که آنها را به دقت بیاموزید، آنگاه آنها را به دیگران تعلیم بدهید، و از همه مهمتر این که متعهد شوید آنها را هر روز در زندگی روزانه‌تان به کار ببرید. به عبارت بهتر، با آنها زندگی کنید تا بخشی از وجودتان بشوند ... (برگرفته از مقدمه نویسنده در کتاب)
کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"عادت، اصلی درونی شده است. به ویژه اگر بخواهیم درباره عادت موثر بودن گفتگو کنیم با قانونی طبیعی - مانند سایر قوانین طبیعت - سر و کار داریم. گاه می‌توانیم آن را "اصول" بخوانیم. مثلا در کسب و کار شاید یکی از اصول، ارج نهادن به مشتری یا قابلیت انطباق با نگرش مشتری باشد. این امر را "اصول" می‌خوانیم. حال اگر بخواهم این "اصل" را به شیوه‌یی درونی سازم که طریقه اجرای آن را بدانم، مشتاق یا طالب اجرای آن باشم، و بدانم که چه کاری را باید انجام بدهم، عادت ایجاد شده است ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u