شناسنامه کتاب

خوشبختی کتی
خوشبختی کتی (The Happiness of Kati)
نویسنده: جین وجاجیوا (Jane Vejjajiva)
ترجمه: گیتا حجتی
ناشر: قطره
سال نشر: 1390 (چاپ 1)
قیمت: 3000 تومان
تعداد صفحات: 124 صفحه
شابک: 978-600-119-352-1
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 15 نفر
امتیاز کتاب: (0 امتیاز با رای 1 نفر)
کتی هر روز صبح با صدای تلق تلوق کفگیر و ماهیتابه‌ی مادربزرگ از خواب بیدار می‌شود و هر شب با آرزوهایی برای مادرش به خواب می‌رود. زندگی کتی مانند جویباری جاری و آرام است که از پشت در خانه‌اش می‌گذرد، اما زیر این ظاهر آرام راز نهفته‌ای وجود دارد. چرا مادر کتی مدت‌ها از او دور مانده و پدرش کجاست؟ این سوال‌ها کتی را به سفری فراموش‌نشدنی، از خانه‌ی قدیمی روی آب به ویلای کنار دریا و بعد به آپارتمانی در شهر بزرگ می‌برد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"تا جایی که کتی به یاد داشت، هر روز صبح با صدای تلق تلوق کفگیر و ماهیتابه و بوی خوب برنج تازه پخته شده از خواب بیدار می‌شد؛ تازه حرفی از بوی تخم‌مرغ نیمروی روی اجاق هم نمی‌زنیم. اما عاقبت، این صدای خوردن کفگیر به ماهیتابه بود که چرت کتی را شکست و او را از رویاهایش بیرون آورد. صورت شستن کتی هیچ‌وقت طول نمی‌کشید، به‌طوری که پدربزرگ به شوخی می‌گفت: "کتی فقط دستش را توی لگن دستشویی می‌برد و بیرون می‌آورد؛ انگار مسابقه می‌دهد." وقتی کتی به آشپزخانه آمد، مادربزرگ برگشت که او را نگاه کند. مادربزرگ به ندرت لبخند می‌زد و کم با او خوش و بش می‌کرد. پدربزرگ می‌گفت: "مادربزرگ به‌قدری کم لبخند می‌زند که بهتر است آن را مانند کالایی با کیفیت عالی برای صادرات به خارج حفظ و ذخیره کرد." کتی برنج را با ملاقه در کاسه‌ی نقره‌ای ریخت. وقتی کتی کاسه‌ی برنج را جلو خود گذاشت، سفیدی و تازگی برنج با تازگی هوای صبحگاه برابری می‌کرد ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u