شناسنامه کتاب

تو نخ بابام: بابام میگه [...]
تو نخ بابام: بابام میگه [...] (Shit My Dad Says)
نویسنده: جاستین هالپرن (Justin Halpern)
ترجمه: سیمین آزمون
ناشر: قطره
سال نشر: 1392 (چاپ 1)
قیمت: 5500 تومان
تعداد صفحات: 126 صفحه
شابک: 978-600-119-661-4
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 13 نفر
امتیاز کتاب: (4.5 امتیاز با رای 2 نفر)
نویسنده کتاب زمانی معروف می‌شود که در وب سایت توئیتر ارائه مطالبی طنزآمیز را تحت نام @shitmydadsays از قول پدرش آغاز می‌کند. این مطالب آنقدر طرفدار پیدا می‌کند که در مدتی کوتاه تعداد بینندگان او را به بیش از 3 میلیون نفر می‌رساند. استقبال غیرقابل انتظار از مطالبی که هالپرن در توئیتر منتشر کرد باعث شد تا او این کتاب را براساس همان مطالب منتشر کند. کتاب پس از انتشارش هفته‌ها در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های ایالات متحده قرار داشته است.
اولین مطلب کتاب با عنوان "زود قضاوت نکن!" با این جملات آغاز می‌شود:
"- چی شد که خیال کردی بابابزرگ می‌خواد تو اتاق تو بخوابه!
تابستون سال 1987 بود. اون موقع من شش سالم بود. پسر عموم داشت ازدواج می‌کرد. اونا تو یه مزرعه زندگی می‌کردن. ما تو شهر بودیم. بابام به این نتیجه رسید که هیچ راهی نداره مگر این‌که برای خرج سفر هوایی خودش، مامانم، من و دو تا داداشام یه هزار دلاری کنار بذاره. به مامان گفت: "من برای چی باید دویست دلار پیاده شم تا یه بچه فسقلی شش ساله بتونه بره عروسی؟ خیال می‌کنی واسه جاستین مهمه؟ تا همین دو سال پیش شلوارشو خیس می‌کرد. ولی چاره‌ای نداریم. اگه همه دارن می‌رن ما هم مجبوریم بریم."
و رفتیم …
من داشتم میون دو تا برادرهای دیلاقم له می‌شدم. دان، اون موقع شونزده سالش بود و ایوان چهارده سالش. ما، رو صندلی عقب تاندربرد مدل 82 بابا نشسته بودیم. مامان جلو سوار شد و بابا پشت فرمون نشست و این‌جوری بود که سفر هزار و هشتصد مایلی ما شروع شد ..."

چاپ کتاب تمام شده!

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u