شناسنامه کتاب

حکایت امیرارسلان نامدار
حکایت امیرارسلان نامدار
نویسنده: محمدرضا شمس (بازنویس)
ناشر: پیدایش
سال نشر: 1387 (چاپ 3)
قیمت: 2000 تومان
تعداد صفحات: 149 صفحه
شابک: 978-964-6695-30-6
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 43 نفر
امتیاز کتاب: (5 امتیاز با رای 1 نفر)
داستان "امیرارسلان نامدار" یکی از داستان‌های معروف در ادبیات فارسی است. نه، وحشت نکنید. این کتاب از اون چیزهایی نیست که توی کتاب فارسی می‌ذارن و پر است از لغت‌های قلمبه، سلمبه! "متخصصین" این کتاب را در قفسه‌ی ادبیات عامیانه قرار می‌دهند و منظورشان این است که متن داستان آنقدر ساده و روان است که اکثر مردم (پیر، جوان، باسواد، بی‌سواد، ...) آن را می‌فهمند و ازش لذت می‌برند!
ماجرا مثل همیشه درباره‌ی شاهزادهای است که با شاهزاده خانومی آشنا میشه و یک دل نه صد دل عاشق اون میشه (البته ارسلان داستان ما در حقیقت تصویر نقاشی فرخ‌لقا را می‌بینه و عاشق میشه!) داستان شرح مبارزه‌ی امیرارسلان با غول‌ها و دیوها و سحر و جادویی است که پدر فرخ‌لقا به خدمت می‌گیرد تا دخترش را از این شاهزاده‌ی عاشق دور نگه دارد.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"و اما ناقلان آثار و طوطیان شکرشکن شیرین‌گفتار، چنین روایت می‌کنند که در روزگار قدیم، بازرگان ثروتمندی زندگی می‌کرد که به او خواجه نعمان می‌گفتند. خواجه نعمان مردی زیرک و دانا بود و با آنکه بیش از چهل سال نداشت، در کار تجارت استاد بود و از علوم روزگار خود سررشته داشت و علم نجوم را به خوبی می‌دانست.
روزی خواجه نعمان قصد سفر به هندوستان کرد. پس دستور داد غلامانش کالاهای مورد نیاز را تهیه کردند و راهی سفر شد. کشتی‌ای اجاره کرد و بارها را داخل آن گذاشت. حدود ظهر بود که بادبانهای کشتی را برافراشتند و کشتی به حرکت درآمد. کشتی چون قویی سبکبال، سینه آب را می‌شکافت و جلو می‌رفت ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u