شناسنامه کتاب

پیش از بستن چمدان
پیش از بستن چمدان
نویسنده: مینو کریم‌زاده
ناشر: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
سال نشر: 1393 (چاپ 2)
قیمت: 4300 تومان
تعداد صفحات: 184 صفحه
شابک: 978-964-391-655-8
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 76 نفر
امتیاز کتاب: (4 امتیاز با رای 2 نفر)
صبح یکی از روزهای آذرماه، گلی با این فکر از خواب بیدار می‌شود که آن روز یکی از بهترین روزهای عمرش خواهد بود. او خبر ندارد که در آن روز مادرش از خیانت پدر با خبر می‌شود و این مساله زندگی خانواده‌ی سه نفره‌شان را زیر و رو می‌کند.
صبح همان روز، دریا هنگام رفتن به مدرسه، به خاطر برخورد بی‌ادبانه‌ی یک راننده، تصمیم می‌گیرد تا قید کنکور را بزند و هرچه زودتر برای ادامه تحصیل به خارج از کشور برود. این تصمیم در خانواده‌ی او غائله‌ای به پا می‌کند.
گلی و دریا هیچکدام خبر ندارند که این اتفاقات باعث می‌شود تا چند ساعت بعد آنها با همدیگر آشنا شوند و به بهترین دوستان یکدیگر تبدیل شوند …
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"غم‌انگیزترین روز زندگی گلی، درست روزی بود که انتظار داشت بهترین روز زندگی‌اش باشد. یکشنبه بود، هشتم آذرماه. از لحظه‌ای که با شنیدن آهنگ خواب‌های طلایی که از گوشی همراهش پخش می‌شد، چشم روی صبح باز کرد، همه چیز در نظرش تمام و کمال بود.
از تخت پایین آمد و رو به روی آینه ایستاد. به چهره‌ی نامرتب صبحگاهی‌اش لبخند زد. بالاخره روز موعود فرا رسیده بود. نگاهش رفت روی یادداشت پدر که درست یک ماه پیش با دست‌های خودش بالای آینه چسبانده بود. خط پدر، درست مثل خط کسی بود که انگار تازه فارسی نوشتن را یاد گرفته بود؛ اما آن یادداشت برای گلی، خوش‌خط‌ترین یادداشت جهان بود؛ چرا که واژه‌هایش، قلب او را نشانه گرفته بود. قلب دختری شانزده ساله که شیفته‌ی بازیگری بود:
من، امروز، جمعه هشتم آبان ماه به دختر دردانه‌ام قول می‌دهم درست یک ماه بعد، او را برای تست بازیگری به یک دفتر فیلم‌سازی معتبر ببرم و باز هم قول می‌دهم، اگر قبول شد، در رسیدن به آرزویش از هیچ کمکی دریغ نکنم؛ البته به شرط آن‌که او هم سر قولش بماند ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u