شناسنامه کتاب

یک پنجره برای دیدن (گزینه شعر معاصر)
یک پنجره برای دیدن (گزینه شعر معاصر)
نویسنده: محمدحسن ملاجاجی آقایی (به انتخاب)
ناشر: لوح زرین
سال نشر: 1389 (چاپ 1)
قیمت: 4500 تومان
تعداد صفحات: 248 صفحه
شابک: 978-964-2712-93-9
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 2 نفر
گزینش اشعار کاری است سهل و ممتنع. سهل است چون هرکس به فراخور ذوق و دریافت و دانش خویش می‌توان با صرف زمانی اندک، شعرهایی را گزینش کند. و ممتنع است زمانی که انتخاب‌کننده بخواهد با وسواس هنری، معیارهای بیرونی و درونی عناصر شاعرانه را مد نظر قرار دهد و از میان آثار متنوع یک شاعر یا شعرهای شاعران بسیار، اشعاری را برگزیند. به همین جهت کتاب‌های برگزیده اشعار بسیارند ولی اغلب گزینش‌ها غیراصولی و ذوقی صرف است.
در این گزینش [این کتاب]، علاوه بر آشنایی جدی انتخاب‌کننده با ادبیات معاصر در طول سال‌ها و بهره‌وری از آثار ارزنده مشابه، کوشش شده تا شعرهایی انتخاب شود که هم حرفی از جنس زمان داشته باشند و هم به زیبایی و در قالب مناسب ادبی سروده شده باشند ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

کتاب حاوی نمونه‌هایی از اشعار شاعران نام‌آشنای معاصر از جمله نیما یوشیج، احمد شاملو، فروغ فرخزاد، سهراب سپهری، منوچهر آتشی، فریدون مشیری، نادر نادرپور، حمید مصدق، سیاوش کسرایی و ... است.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u