شناسنامه کتاب

عملیات روانی در جنگ‌های چریکی
عملیات روانی در جنگ‌های چریکی (Manual for PSYCHOLOGICAL OPERATIONS IN GUERRILLA WARFARE)
نویسنده: دوین رامسدل کلاریچ (Duane Ramsdell Clarridge)
ترجمه: افروز جعفری‌نور
ناشر: سبز رایان گستر
سال نشر: 1394 (چاپ 1)
قیمت: 7000 تومان
تعداد صفحات: 105 صفحه
شابک: 978-600-7696-68-2
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 7 نفر
اولین‌بار در سال 1984 خبرگزاری آسوشیتد پرس گزارش داد که سازمان سیا کتاب راهنمایی با عنوان "عملیات روانی در جنگ چریکی" را برای شورشیان کنترا که در حال جنگ با دولت انقلابی نیکاراگوا بودند، تالیف کرده است. دولت وقت ابتدا این مسئله را تکذیب کرد اما رییس‌جمهوری وقت، رونالد ریگان، دستور بررسی و تنبیه عاملان توزیع آن کتاب را داد. هرچند که پس از انتخاب مجدد به ریاست جمهوری اعلام کرد کل قضیه هیاهوی بسیار برای هیچ است. پس از آن اعلام شد که ماموران خاطی شناسایی شده و مجازاتهای لازم در مورد آنها اعمال خواهد شد. اما در سال 1987 مشخص شد هیچ یک از عوامل مهم پرونده مورد تعقیب قضایی قرار نگرفته‌اند و مهمترین آنها دیویی کلاریج بود که ابتدا هر نوع مسئولیتی را در مورد این کتاب انکار کرده بود، اما بعدها مسئولیت کامل آن را پذیرفت. متن کتاب به دست چند ناشر خصوصی به رایگان جهت اطلاع افکار عمومی در فضای مجازی قرار داده شد تا اینکه در سال 2011 رسما وارد بازار کتاب شد. ترجمه حاضر برگردان یکی از نسخه‌های رایگان موجود در اینترنت می‌باشد. (برگرفته از توضیح مترجم در ابتدای کتاب)

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u