شناسنامه کتاب

چرا نویسنده بزرگی نشدم
چرا نویسنده بزرگی نشدم
نویسنده: بهار رهادوست
ناشر: ناهید
سال نشر: 1392 (چاپ 1)
قیمت: 8500 تومان
تعداد صفحات: 197 صفحه
شابک: 978-600-5865-15-8
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 28 نفر
کتاب ماجرای زنی است که برای دیدار فرزندانش به آمریکا می‌رود. در آنجا رها از دغدغه‌های زیست‌محیطی همیشگی‌اش، و در جریان ارتباطی که با طبیعت برقرار می‌کند، به مکاشفه‌ای درونی می‌رسد و بر آن می‌شود به دیرینه‌ترین رویای زندگی‌اش بپردازد. کتاب، شرح پاسخ‌جویی به یک پرسش است که از قضا پرسش پنهان بسیاری از دوستداران قلم‌ورزی هم هست، و دیالوگی است صمیمانه که در فرایند آن، راوی از دل تماشا در آینه خویشتن، به کاوشی اجتماعی در متن جامعه مرز و بومش نقب می‌زند. خواننده را که بخشی از پروژه واکاوی‌اش شده، به تجربه زیسته‌اش می‌کشاند، و دست در دست او می‌گذارد تا پابه‌پای هم از مه عبور کنند، و پرده‌ای را کنار بزنند برای نگاه به "نوشتن" در نور و نگاهی تازه. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
دیباچه کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"25 ژوئن 2012 / 5 تیر 1391 - پارک جنگلی سنت‌لوییس
دو ساعتی است که آزاد و سبکبال راه می‌روم. آزاد و سبکبال. تقریبا به میانه جنگل رسیده‌ام. دیگر حتی صدای دور خیابان را نمی‌شنوم. گاهی دونده‌ای از کنارم یا از برابرم می‌گذرد. دوروبرم سراسر سبز است و بالای سرم شاخه‌های برافراشته درختانی که گاه سر به هم آورده‌اند و تنه‌شان با پیچک‌های بالارونده پوشیده شده است. گاهی صدای پرنده‌ای، جهش سنجابی و وزش پروانه‌ای. اما بیشتر سکوت است و حس خنک هوایی که به پوست تنم می‌خورد و مرا به فضای شعر رابرت فراست می‌برد. شاعر، روی علف‌های پامال‌نشده راه می‌رفت و من نه. اما اتفاقی که دارد می‌افتد، درست مثل راه رفتن روی علف‌های پانخورده جنگل است ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u