شناسنامه کتاب

مامان لنگ‌دراز
مامان لنگ‌دراز
نویسنده: سیدجواد طباطبایی
ناشر: پلک
سال نشر: 1390 (چاپ 1)
قیمت: 6800 تومان
تعداد صفحات: 403 صفحه
شابک: 978-964-235-099-5
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 22 نفر
امتیاز کتاب: (2.33 امتیاز با رای 6 نفر)
یک بانوی نیکوکار تصمیم می‌گیرد هزینه‌ی سفر بیژن جلالی، جوان بیست و سه ساله‌ای را به اروپا بپردازد تا او بتواند به دنبال آهو، دختر مورد علاقه‌اش برود. آهو و خانواده‌اش درست در روزی که قرار بوده بیژن و خانواده‌اش به خواستگاری او بروند بدون هیچ توضیحی به سفر رفته و بیژن تصمیم دارد او را پیدا کند و علت این رفتار را از او بپرسد.
شرط آن بانوی نیکوکار برای کمک به بیژن این است که او در طول سفر به سبک قهرمانِ داستانِ بابا لنگ‌دراز هر روز برای او نامه بنویسد و او را در جریان همه‌ی وقایع سفر قرار دهد.
"نامه‌ی اول" کتاب به تاریخ یک‌شنبه 7 تیر 1388 با این جملات آغاز می‌شود:
"مامان لنگ‌دراز عزیز
به نظرم این عنوان مودبانه نیست. ولی چون خودتان خواسته‌اید به کار بردم. قبل از هرچیز تشکر زیاد خود و مادرم را به خاطر لطفی که می‌خواهید در حقم بکنید، ابراز می‌کنم. از ساعت شش بعدازظهر که با شما تلفنی صحبت کردم، امید تازه‌ای در وجودم شکفته شده است. الان ساعت حدود نه شب است. در این سه ساعت با مادر و عمویم مشورت کردم و تصمیم گرفتم که پیشنهاد شما را قبول کنم. در تلفنتان گفتید که مثل جودی آبوت که برای بابا لنگ‌دراز نامه می‌نوشت، برایتان نامه بنویسم. با این تفاوت که هر روز، هرچه برایم اتفاق می‌افتد و تمام مکالمات مهمم را برایتان بنویسم و ایمیل کنم. من کتاب بابا لنگ‌دراز را نخوانده‌ام. فقط قسمت‌هایی از کارتون آن را از تلویزیون دیده‌ام. فردا حتما یک نسخه از آن را می‌خرم و خواندن آن را شروع می‌کنم. از من خواستید که مختصری از شرح حال خودم را بنوسیم. در این نامه نکاتی از زندگیم را که از نظر خودم مهم است، می‌نویسم. اگر به موضوع خاصی نیاز بود، بخواهید تا توضیح دهم ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u