شناسنامه کتاب

راز داوینچی
راز داوینچی (The Da Vinci Code)
نویسنده: دن براون (Dan Brown Dan Brown)
ترجمه: حسین شهرابی
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1395 (چاپ 1)
قیمت: 33000 تومان
تعداد صفحات: 488 صفحه
شابک: 978-600-182-231-5
امتیاز کتاب: (4.67 امتیاز با رای 3 نفر)
رابرت لنگدان، استاد نمادشناسی و تاریخ، برای سخنرانی به پاریس رفته که پلیس برای مشاوره درباره‌ی قتلی مرموز به سراغش می‌آید: رییس موزه‌ی لوور در موزه به قتل رسیده و جسدش در وضعیت عجیب و ترسناکی قرار گرفته است. در کنار جسد، معماهایی گیج‌کننده نوشته شده که پلیس تصور می‌کند پرده از راز قتل او برمی‌دارد و لنگدان باید در رمزگشایی از آن‌ها به پلیس کمک کند.
در این بین، رمزشناس فرانسوی، سوفی نوو، به لنگدان ملحق می‌شود و همراه با هم می‌فهمند که تمام این رازها به نحوی با نقاشی‌ها و یادداشت‌های لئوناردو داوینچی مرتبط است. اما در عین حال پای رازی تاریخی در میان است، رازی که گویا می‌تواند جهان را زیر و زبر کند و باعث شود تا تاریخ را از نو بنویسند ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"رییس پرآوزه‌ی لوور، ژاک سونیر، در گذرگاه‌های سرپوشیده‌ی گراندگالری موزه، افتان‌وخیزان، می‌دوید. به‌طرف نزدیک‌ترین نقاشی دم دستش که یکی از آثار کاراواجو بود خیز برداشت. پیرمرد هفتادوشش‌ساله قاب مذهب نقاشی را گرفت و آن شاهکار قرن هفدهمی را از روی دیوار کند. خودش عقب‌عقب رفت و زیر قاب نقاشی به زمین افتاد.
چنان که توقعش را داشت، دروازه‌ی آهنی نزدیکش با صدایی رعدآسا پایین آمد و راه ورودی به آن محوطه را بست. کف پارکت‌پوش آن‌جا لرزید. در جایی دور، آژیری به صدا درآمد.
رییس موزه لحظه‌ای دراز کشید تا حالش جا بیاید و وضعیت اطرافش را بررسی کند. هنوز زنده‌ام. از زیر قاب بیرون خزید و آن فضای غارگونه و وسیع را از نظر گذراند تا مخفیگاهی پیدا کند.
ناگهان کسی گفت: "تکون نخور." نزدیکی صاحب صدا لرزه بر اندامش انداخت ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u