شناسنامه کتاب

ردیف درختان افرا
ردیف درختان افرا (Sycamore Row)
نویسنده: جان گریشام (John Grisham)
ترجمه: لادن کاظمی
ناشر: در دانش بهمن
سال نشر: 1394 (چاپ 1)
قیمت: 21000 تومان
تعداد صفحات: 554 صفحه
شابک: 978-964-174-175-6
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 12 نفر
امتیاز کتاب: (3.5 امتیاز با رای 2 نفر)
ست هابارد مرد ثروتمندی است که به بیماری سرطان ریه مبتلا شده و در حال مرگ است. او در زندگی به هیچکس اطمینان ندارد و همه کارهایش را خودش انجام می‌دهد. برای همین هم درست قبل از اینکه خودش را به یک درخت افرا دار بزند و به زندگی‌اش خاتمه بدهد، وصیت‌نامه‌ی دستویس و جدیدی از خود باقی می‌گذارد که مفاد آن در میان نزدیکان و بازماندگانش غوغا می‌آفریند.
برای هیچکس مشخص نیست که چرا هابارد تقریبا همه‌ی اموالش را برای مستخدم سیاه‌پوستش به ارث گذاشته. آیا او در هنگام تنظیم این وصیت‌نامه تحت تاثیر داروهای شیمی‌درمانی و آرام‌بخش بوده؟ و از همه مهم‌تر اینکه این اتفاقات چه ارتباطی با قطعه زمینی دارد که زمانی به نام "ردیف درختان افرا" شناخته می‌شد؟
این پرونده حقوقی پیچیده داستان جدیدی است که جیک بریگانس، وکیل دعاوی جوان و قهرمان مشهور داستان‌های گریشام در این کتاب درگیر آن می‌شود و برای حل آن تاریخچه زندگی چندین نسل از خانواده‌های جنوب آمریکا را وامی‌کاود.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"ست هابارد را در جایی که قول داده بود آنجا باشد پیدا کردند، اما نه درست در وضعیتی که انتظار می‌رفت. او در انتهای طنابی بود که در حدود 180 سانتی‌متر از زمین فاصله داشت و به‌آرامی در باد تاب می‌خورد. توده هوایی سرد نزدیک می‌شد و وقتی او را پیدا کردند خیس آب بود، اما این مهم نبود. شخصی خاطرنشان کرد که هیچ گلی برروی کفش‌های ست و هیچ رد پایی در زیر پاهایش نبود. پس بنابراین، وقتی که باران شروع شد، او احتمالا از دار آویزان شده و مرده بود. چرا مرگ او اهمیت داشت؟ در نهایت، دیگر مهم نبود.
برنامه‌ریزی و ترتیب دادن دار زدن خود از درخت آن‌قدرها هم ساده نیست. از قرار معلوم، ست همه‌چیز را در نظر گرفته بود. طناب با ضخامت در حدود دو سانتی‌متری بافت طبیعی مانیلی، تقریبا قدیمی بود و می‌توانست وزن ست را که ماه پیش در مطب دکتر 72 کیلو بود، به‌راحتی تحمل کند. بعدها، کارمند یکی از کارخانه‌های ست گزارش داد که رئیس خود را در حال بریدن قطعه‌ای پانزده‌متری از یک قرقره، درست یک هفته پیش از استفاده از آن، به آن طرز بهت‌آور دیده است ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u