شناسنامه کتاب

چرا جنگ؟
چرا جنگ؟ (Why War? A Correspondence Between Albert Einstein and Sigmund Freud)
نویسنده: آلبرت اینشتین (Albert Einstein)
ترجمه: خسرو ناقد (Khosro Naghed)
ناشر: پیدایش
سال نشر: 1392 (چاپ 1)
قیمت: 7000 تومان
تعداد صفحات: 83 صفحه
شابک: 978-600-296-056-6
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 10 نفر
امتیاز کتاب: (5 امتیاز با رای 1 نفر)
کتاب متن نامه‌نگاری انجام شده میان آلبرت اینشتین و زیگموند فروید است. این نامه‌نگاری که در سال 1932 انجام شده است، با ارسال نامه‌ای از سوی اینشتین به فروید آغاز می‌شود. اینشتین در نامه خود به فروید که همزمان با اوج گرفتن فاشیسم در اروپا نوشته شده است، از دغدغه‌های خود درباره‌ی جنگ میان انسان‌ها و کشورها می‌نویسد. او در جایگاه دانشمند علوم طبیعی در جست‌وجوی راه‌حلی عملی برای پیشگیری از وقوع جنگ است. او که به استدلال قیاسی دقیق عادت کرده، امیدوار است که با نظریه‌پردازی و طرح استدلال‌های استوار علمی، بتوان شوق انسان‌ها به شرکت در جنگ را نه‌تنها تضعیف کرد بلکه به کل از میان برداشت.
اما از دیدگاه فروید پیدا کردن راه‌حل این مشکل به این سادگی‌ها نیست. بنابراین او در نامه‌ای که در پاسخ نامه اینشتین می‌نویسد، جنگ را از منظر روانشناسی انسان‌ها می‌کاود و برای اینشتین توضیح می‌دهد که چرا با روش‌های علمی او نمی‌توان انسان را از جنگ و خونریزی برحذر داشت. کتاب متن این دو نامه به همراه مقدمه و موخره‌ای در توضیح اهمیت این مکاتبه تاریخی است.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u