شناسنامه کتاب

مو مو
مو مو (Momo)
نویسنده: میشایل انده (Michael Ende)
ترجمه: محمد زرین‌بال
ناشر: ابتکار نو
سال نشر: 1393 (چاپ 3)
قیمت: 10000 تومان
تعداد صفحات: 301 صفحه
شابک: 964-6579-40-x
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 39 نفر
در حومه شهر، در داخل خرابه‌های یک معبد قدیمی، دختر کوچک بی‌خانمانی به نام مو‌مو زندگی می‌کند. مومو استعداد خارق‌العاده‌ای دارد و از این استعداد خود برای کمک به دوستانش که همگی از بچه‌های شهر هستند استفاده می‌کند.
اما روزی مردان خاکستری‌پوش وارد شهر می‌شوند و عملیات خود را برای تسخیر شهر و بدست آوردن "وقت" آدم بزرگ‌ها آغاز می‌کنند. وقتی بچه‌ها متوجه می‌شوند که پدر و مادرهایشان "وقت" خود را از دست داده‌اند، دست به دامان مومو می‌شوند تا به آنها کمک کند و برای مبارزه با مردان خاکستری‌پوش چاره‌ای پیدا کند ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"در زمان‌های خیلی خیلی قدیم، که مردم به زبان‌های دیگری حرف می‌زدند، در کشورهای نقاط گرمسیری، شهرهایی بود بزرگ و باشکوه با کاخ‌های سر به آسمان برافراشته شاهان و امپراطوران و خیابان‌های دلباز، کوچه‌های باریک و پیچ در پیچ و معابدی زیبا با مجسمه‌های زرین و مرمرین خدایان و ارباب، انواع بازرگانان در بازارهای بسیار این شهرها کالاهای گونه گون سرزمین‌های مختلف را عرضه می‌کردند. مردم در میدان‌های زیبا و بزرگ این شهرها گرد می‌آمدند تا درباره تازه‌ها با هم گفتگو کنند، سخنرانی کنند و یا به سخنان دیگران گوش دهند. علاوه بر این‌ها این شهرها تماشاخانه‌های بزرگ هم داشت ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u