شناسنامه کتاب

چهلم
چهلم
نویسنده: سپیده محمدیان
ناشر: روشنگران
سال نشر: 1389 (چاپ 1)
قیمت: 6000 تومان
تعداد صفحات: 173 صفحه
شابک: 978-964-194-056-2
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 91 نفر
امتیاز کتاب: (2.4 امتیاز با رای 15 نفر)
داستان در سی و هشتمین روز درگذشت رضا آغاز می‌شود. پرنیان، همسر رضا، مشغول اسباب‌کشی است تا واحد "پنت‌هاوس" واقع در طبقه بیستم یکی از برج‌های منطقه نیاوران را ترک کند و به خانه‌ای کوچکتر و جمع و جورتر نقل مکان کند.
او در هنگام جمع کردن اسباب‌ها خاطراتش را از زندگی مشترک مرور می‌کند.
رضا پزشکی بوده که چند سال پیش به دلیل ارث کلانی که به پرنیان می‌رسد شغلش را رها می‌کند و مشغول کار ساخت و ساز می‌شود. زندگی جمع و جور رضا و پرنیان از آن زمان دچار تغییر می‌شود و ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"کامیون‌ها حدود ساعت هشت و نیم رسیدند. هشت کارگر، مثل قوم مغول وارد خانه شدند و تندتند وسایل را زیر بغلشان زدند. یک دفعه پنج تا جعبه را می‌انداختند پشتشان و سریع غیبشان می‌زد. اصلا بدون توجه به این‌که وسایل داخل جعبه‌ها شکستنی باشد یا نه. فقط مهم بود که کار انجام شود. برای همه مهم بود که فقط هرچه زودتر کار تمام شود. حتی برای خود پرنیان.
پرنیان خودش هم خبر نداشت داخل جعبه‌ها را چه طور چیده‌اند. تقریبا همه‌شان را امیر و علی بسته‌بندی کرده بودند. یادش افتاد به اسباب‌کشی قبلی‌اش از میرداماد به نیاوران که چه قدر با سلیقه و حوصله، وسایل را جدا کرده بودند، داخل روزنامه و پارچه پیچیدند و رضا روی هر جعبه، محتویات و شماره را نوشت. بعد یک ضربدر بزرگ می‌کشید و می‌نوشت، "شکستنی" ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u