شناسنامه کتاب

صبحانه قهرمانان
صبحانه قهرمانان (Breakfast of Champions)
نویسنده: کورت ونه‌گات ( Kurt Vonnegut)
ترجمه: راضیه رحمانی
ناشر: ققنوس
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 14000 تومان
تعداد صفحات: 312 صفحه
شابک: 978-600-378-114-7
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 6 نفر
امتیاز کتاب: (4 امتیاز با رای 1 نفر)
کیلگور تراوت نویسنده‌ی کتاب‌های پرفروشی است که خودش چندان شناخته شده نیست. برحسب یک تصادف از او دعوت می‌شود که در جشنواره‌ای در شهر دورافتاده میدلند سیتی سخنرانی کند. او در میدلند سیتی با دووین هوور ملاقات می‌کند. تاجر ثروتمندی که از تعادل روانی چندانی برخوردار نیست و در آستانه جنون است. هوور در ملاقات با تراوت به او علاقمند می‌شود و از کیلگور می‌خواهد که به او پیامی بدهد. کیلگور هم در عوض پیام یک نسخه از جدیدترین کتاب خودش را به هوور تقدیم می‌کند. هوور شروع به خواندن کتاب تراوت می‌کند که در آن نویسنده ادعا کرده پیامی از خالق کائنات برای خواننده‌اش دارد. پیام این است که خواننده کتاب تنها موجودی در عالم است که از خود اختیار دارد و بقیه موجودات دنیا همگی آدم مصنوعی و روبات هستند. هوور با خواندن کتاب پیام آن را باور می‌کند و ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"این حکایت دیدار دو مرد است، دو سفیدپوست تنها و بی‌کس، لاغر و نسبتا پیر، بر سیاره‌ای که شتابان به سوی مرگ می‌رفت.
یکی از آن دو کیلگور تراوت، نویسنده رمان‌های علمی-تخیلی بود. آن‌وقت هنوز برای خودش کسی نشده بود و فکر می‌کرد دیگر به ته خط رسیده، اما اشتباه می‌کرد. اتفاقا، بعد از این دیدار، از محبوب‌ترین و محترم‌ترین افراد تاریخ شد.
فردی که تراوت با او دیدار کرد دووین هوور بود، دلال پونتیاک. دووین هوور آن زمان هنوز دیوانه نشده بود، اما در آستانه دیوانگی بود.
توجه کنید:
تراوت و هوور هر دو از شهروندان ایالات متحده آمریکا بودند، کشوری که به اختصار آمریکا نامیده می‌شد. سرود ملیشان، که چرند محض بود، بدین شرح است: …"

چاپ کتاب تمام شده!

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u