شناسنامه کتاب

شهربانو
شهربانو
نویسنده: محمدحسن شهسواری
ناشر: چشمه
سال نشر: 1395 (چاپ 3)
قیمت: 7500 تومان
تعداد صفحات: 95 صفحه
شابک: 978-964-362-844-4
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 18 نفر
امتیاز کتاب: (3.75 امتیاز با رای 4 نفر)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"از کی، درست از چه زمانی فهمید نباید طلبکار باشد؛ از هیچ‌کس و هیچ‌چیز؟ اما این شهربانوی سختگیر وجودش بود که همه‌چیز را کامل می‌خواست؛ تا سرحد خرد شدن همه‌ی استخوان‌های اراده‌اش. و نمی‌دانست درست چه زمانی فریاد خواهد کشید، که دیگر نمی‌توانم. وقتی این حق را به خودش می‌داد که بالاخره یک روز فریاد خواهد زد نمی‌توانم، می‌دانست می‌تواند این فریاد را عقب بیندازد، بسیار عقب. آن‌قدر که امیدوار بود هیچ‌گاه از دهانش خارج نشود. ولی حالا باید به زبان درآوردن رامین چهارساله جواب می‌داد که دست مادرش را شل گرفته بود. آن هم درست وسط اتاق سماواتی، مدیر مهدکودکی در ولنجک.
اگر یک ناظر بیرونی، ناظر بی‌طرف بیرونی، آن‌جا بود می‌دید شهربانو بی‌ادا، لب‌هایش را از هم باز کرده برای زبان‌درازی. رامین می‌خندید. مادر جوان که متوجه زبان‌بازی کودکش و شهربانو شده بود، رامین را از خودش دور کرد و دستش را به دست پدر داد و با اشاره از او خواست بچه را از اتاق سماواتی بیرون ببرد. پدر و فرزند برای بیرون رفتن باید از جلو شهربانو می‌گذشتند. رامین نزدیک شهربانو که رسید، دست پدر را رها کرد و به سمت او دوید. شهربانو روی زانوها خم شد و بغلش کرد …"

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u