شناسنامه کتاب

به دور از مردم شوریده
به دور از مردم شوریده (Far from the Madding Crowd)
نویسنده: تامس هاردی (Thomas Hardy)
ترجمه: ابراهیم یونسی
ناشر: فرهنگ نشر نو
سال نشر: 1392 (چاپ 4)
قیمت: 12900 تومان
تعداد صفحات: 525 صفحه
شابک: 964-7443-18-8
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 13 نفر
امتیاز کتاب: (2 امتیاز با رای 2 نفر)
در پشت جلد کتاب آمده:
"به دور از مردم شوریده نخستین رمانی بود که تامس هاردی را در مقام رمان‌نویس شهره و محبوب همگان ساخت.
هنگامی که بت‌شبا اوردین زیبا وارث مزرعه‌ای می‌شود عشق و علاقه سه خواستگار متفاوت را به جانب خویش می‌کشد: نخست گابریل اوک، که مردی خاکی و ساده و بی‌آلایش است. دوم گروهبان فرانسیس تروی جوان. و آخر از همه آقای بالدوود مزرعه‌دار، که مردی است میانسال و مورد احترام. انتخاب بت‌شبا و تراژدیی که این انتخاب به بار می‌آورد جان‌مایه داستانی است که هاردی برای ما باز می‌گوید."
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"اوک مزرعه‌دار هنگامی که می‌خندید گوشه‌های دهانش تا حوالی گوش‌ها کشیده می‌شد، چشمانش به شکل شکاف‌هایی در می‌آمدند، و چین‌‌های بسیاری، در جهات و جوانب مختلف، چون اشعه گونه‌ای از خورشیدی که در کار برآمدن است، به چهره‌اش می‌دوید.
نام کوچکش گابریل بود، روزهای معمول هفته جوانی معقول، با عواطف آرام و لباس مرتب و خوی و خصال خوب. یکشنبه‌ها مردی بود با افکار و نظرات مبهم، و نسبتا کندکار، که لباس مخصوص ایام تعطیل و چترش دست و پاگیرش بود. روی هم رفته مردی بود بی‌طرف در مسائل، و احساسش در آن قلمروی بود که مومنان عادی بخش را از مردم مست و باده‌گسار آن جدا می‌کرد، بدین معنی که به کلیسا می‌رفت، اما در لحظاتی که جماعت به «اعتقادنامه‌ی نیقیه» می‌رسید کم‌کم به چرت زدن می‌افتاد و فکرش متوجه این می‌شد که ناهار چه بخورد، حال آن‌که قاعدتا باید گوشش به وعظ می‌بود..."

چاپ کتاب تمام شده!

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u