شناسنامه کتاب

هرگز از من مپرس
هرگز از من مپرس
نویسنده: ناتالیا گینزبورگ (Natalia Ginzburg)
ترجمه: آنتونیا شرکا
ناشر: منظومه خرد
سال نشر: 1389 (چاپ 1)
قیمت: 5900 تومان
تعداد صفحات: 141 صفحه
شابک: 978-600-91989-0-9
در "یادداشت ناشر" می‌خوانیم:
"… ناتالیا گینزبورگ در ایران نام شناخته‌شده‌ای‌ست و بسیاری از رمان‌ها و داستان‌های او به فارسی ترجمه شده. اما در این کتاب با چهره‌ی دیگری از او آشنا می‌شوید. این نوشته‌ها (که در دوره‌ی زمانی مشخصی به شکلی منظم در نشریه‌ای خاص چاپ شده) شاید به معنای متعارف کلام مقاله نباشند؛ شخصی‌تر از آن‌اند که مقاله باشند, و منسجم‌تر از آن که یادداشت، و پراکنده‌تر از آن که نقد … بیش‌تر قطعه‌هایی ادبی‌اند که به بهانه‌ای و بنا به سفارشی نوشته شده‌اند. در نگاه اول به‌نظر غریب می‌آید که کسی بخواهد با همان رویکردی درباره‌ی یک فیلم بنویسد، که درباره‌ی "پیری" یا "کودکی" یا "ایمان"، و همان‌گونه به شخصیت امیلی دیکنسون شاعر بپردازد که ماجرای یافتن خانه‌ی شخصی‌اش را شرح می‌دهد. گینزبورگ هرگز از خود واقعی‌اش جدا نمی‌شود و قالب مقاله‌نویسی را برای استدلال کردن اختیار نمی‌کند؛ نه‌فقط دانسته‌هایش را به رخ نمی‌کشد، بلکه با تواضعی اغراق‌آمیز مدام یادآوری می‌کند که از هیچ چیز سررشته ندارد، و مدام خود را ملاکت می‌کند که چرا به خود اجازه داده درباره‌ی این موضوع‌ها (اپرا، نمایش، سینما …) اظهارنظر کند … و با این کار البته ما را کاملا خلع سلاح می‌کند …"

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u