شناسنامه کتاب

از بی‌نهایت بزرگ تا بی‌نهایت کوچک
از بی‌نهایت بزرگ تا بی‌نهایت کوچک
نویسنده: علی افضل صمدی
ناشر: جهان کتاب
سال نشر: 1390 (چاپ 3)
قیمت: 6000 تومان
تعداد صفحات: 196 صفحه
شابک: 978-964-253-324-4
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 1 نفر
در این کتاب کوشیده‌ام از یک‌سو عظمت کیهان را به تصویر کشم. این کار را با ارائه ابعاد ستارگان انجام خواهم داد؛ از ستارگان متوسطی چون خورشید تا ستارگان غول‌پیکری که میلیونها بار از خورشید ما بزرگترند و فاصله آنها از هم با مقیاس سال نوری بیان می‌شود. سفر فضایی خود را از دورترین مکان در کیهان شروع می‌کنیم و به تدریج این فاصله را به خود و کره زمین نزدیک می‌کنیم تا به برگی که از درخت جدا شده و بر زمین افتاده برسیم. این تصویرها را نیز در ادامه خواهید دید.
از سوی دیگر در موجودات و یا اشیایی که بر روی زمین قرار دارند تجسس می‌کنیم و به کنه وجودشان نفوذ می‌کنیم. خواهیم دید که این موجودات یا اشیا از اجتماع ذرات بنیادی درست شده‌اند و ابعاد آنها در مقیاسی میلیاردها میلیارد بار کوچکتر از مقیاس معمولی ما (متر) - که روی زمین با آن سر و کار داریم - قابل تعریف است. در این مورد نیز تصویر اشیاء معمولی - مانند برگی که بر زمین افتاده - را در نظر می‌گیریم و به کمک میکروسکوپ و در نهایت به کمک نظریه‌های علمی، تصویرهایی را عرضه می‌کنیم که پی در پی ده بار بزرگ‌نمایی شده‌اند ... (برگرفته از پیشگفتار کتاب)

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u