شناسنامه کتاب

کمک به کودکان رنج‌دیده
کمک به کودکان رنج‌دیده (Helping Children Cope With Change and Loss)
نویسنده: رزماری ولز (Rosemary Wells)
ترجمه: حسین مسنن فارسی
ناشر: پیدایش
سال نشر: 1391 (چاپ 1)
قیمت: 8000 تومان
تعداد صفحات: 216 صفحه
شابک: 978-964-349-964-8
کودکان نیز همچون بزرگترها نیاز به احساس ثبات و امنیت دارند. اما حوادثی مثل طلاق، نقل مکان به خانه جدید، مرگ نزدیکان، تولد خواهر یا برادر و ... می‌تواند احساس امنیت و ثبات کودک را به هم بریزد.
این کتاب به شما می‌آموزد که چطور به فرزندتان کمک کنید تا خود را با شرایط جدید وفق دهد و همچنان احساس ثبات و امنیت کند. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
فصل اول کتاب با عنوان "علل تغییر" با این جملات آغاز می‌شود:
"فقدان (از دست دادن چیزی یا کسی) یکی از فراوان‌ترین و در اغلب موارد، جدی‌ترین علل تغییر است که طلاق و داغدیدگی از بدترین انواع آن هستند. مجموع این تغییرات در زندگی کودک می‌تواند دردناک باشد و لازم است از طرف همه بزرگ‌ترهایی که در اطراف کودک زندگی می‌کنند، درک شوند.
تغییراتی که به صورتی اجتناب‌ناپذیر به دنبال مرگ یک والد پدید می‌آیند - یا مشکلاتی که به دنبال مرگ خواهر و برادرهای کودک به‌وجود می‌آیند - غیرقابل تصور هستند. نادیده گرفته شدن‌ها، خشم و تیره‌روزی در یک زمان خود را نشان می‌دهند. مرگ در خانواده ممکن است منجر شود کودک به یک خانواده رضاعی برود و این تجربه‌ای است که ممکن است اندوه او را شدیدتر کند. وقتی والدین از هم جدا می‌شوند، باید اطلاعات را دقیق و صادقانه در اختیار بچه‌ها قرار داد ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u