شناسنامه کتاب

مامان و معنای زندگی
مامان و معنای زندگی (Momma and the Meaning of Life: Tales of Psychotherapy)
نویسنده: اروین یالوم (Irvin D. Yalom)
ترجمه: سپیده حبیب
ناشر: قطره
سال نشر: 1396 (چاپ 17)
قیمت: 30000 تومان
تعداد صفحات: 343 صفحه
شابک: 978-600-119-207-4
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 21 نفر
امتیاز کتاب: (4.67 امتیاز با رای 3 نفر)
دکتر اروین یالوم استاد روانپزشکی دانشگاه استنفورد و نویسنده‌ی درسنامه‌های معتبری چون روان‌درمانی اگزیستانسیال و رمان‌هایی نظیر وقتی نیچه گریست، در این شش داستان مسحورکننده و برگرفته از تجربه‌ی بالینی‌اش، با رهنمون ساختن بیماران - و خویش - به سوی تحول، بار دیگر ثابت می‌کند کاشف بی‌محابای روان آدمی است. مامان و معنی زندگی با نگاهی گذرا، به غایت ارزشمند و کم و بیش ممنوع به درون قلب و ذهن درمانگر، توانایی‌های منحصر به فرد هر رابطه‌ی انسانی را روشن می‌سازد. (برگرفته از توضیحات ‍شت جلد کتاب)
اولین داستان کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"تاریک‌روشن است. انگار دارم می‌میرم. اشیای منحوسی دور تختم را گرفته‌اند: مانیتورهای قلبی، کپسول‌های اکسیژن، شیشه‌های سرم داخل وریدی و چند رشته لوله‌ی پلاستیکی که به رگ و روده‌ی مرگ شبیهند. پلک‌ها را می‌بندم و به درون تاریکی می‌لغزم.
ولی بعد جستی می‌زنم و از تخت پایین می‌آیم، از اتاق بیمارستان بیرون می‌زنم و به طرف نور، به پارک سرگرمی‌های گلن‌اکو که روشن و آفتابی است می‌روم، جایی که دهه‌ها پیش، یکشنبه‌های تابستان را در آن می‌گذراندم. موسیقی پرسروصدایی می‌شنوم. عطر نمناک و شیرین ذرت بوداده و سیب قندی‌ها را به درون می‌دهم و مستقیم به جلو می‌روم …"

چاپ کتاب تمام شده!

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u