جيره‌كتاب و نماد اعتماد

استفاده از خدمات جیره‌کتاب مستلزم پرداخت هزینه از سوی مشترکین است و خب بر روی اینترنت (و حتی خارج از آن) هر جا که پای پول دادن پیش می‌آید (مخصوصا برای خرید خدمت عجیب و غریبی مثل جیره‌کتاب) مساله "اعتماد" و "اطمینان" مطرح می‌شود. اینکه "از کجا معلوم همه اینها حقه‌بازی و سیاه‌بازی نباشد!" و یا "پول بی‌زبان را به چه اعتباری بدهیم دست این سایتهای اینترنتی!" و ... متاسفانه آنقدر هم موارد ناخوشایند پیش آمده و می‌آید که هیچکس نمی‌تواند شما را به دلیل "محتاط بودن" سرزنش کند!

خوشبختانه مدتی است که "مرکز توسعه تجارت الکترونیکی" وابسته به "وزارت صنعت، معدن و تجارت" ساز و کاری را با عنوان "نماد اعتماد الکترونیکی" بوجود آورده تا شاید بتواند مقداری از نگرانی‌های احتمالی شهروندانی را که مایلند  بر روی شبکه اینترنت کالا یا خدمتی را خریداری کنند، برطرف نماید. البته این ساز و کار هم دافع کلیه مشکلات نیست اما خب بالاخره یک نوع "محکم‌کاری" است. مرکز توسعه تجارت الکترونیکی تلاش کرده با "شناسایی" فروشگاه‌های اینترنتی که مایل به دریافت وجه از خریداران کالاها و خدماتشان هستند، این اطمینان را برای خریدارها بوجود بیاورد که در صورت بروز مشکل یا اختلاف، فروشگاه‌هایی که دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستند، هم در دنیای واقعی قابل ردیابی و پیگیری هستند و هم به استناد اقدام برای دریافت نماد اعتماد، خود را ملزم به رعایت برخی الزامات اولیه و بدیهی و لازم در ارتباط میان خود و خریدارانشان می‌دانند.

جیره‌کتاب هم جزو آن دسته وب سایت‌های اینترنتی است که "نماد اعتماد الکترونیکی" دریافت کرده. تصویر این نماد را (در صورتی که فعال باشد) می‌توانید در فضای گوشه سمت چپ این صفحه مشاهده کنید. همچنین در صورت اشاره (کلیک) بر روی تصویر نماد، می‌توانید اطلاعات و مشخصات وب سایت فروشنده را که در اختیار "مرکز توسعه تجارت الکترونیکی" قرار دارد، بصورت خودکار از این مرکز استعلام کرده و مشاهده کنید.

خلاصه اینکه اگر اولین‌بار است که با جیره‌کتاب آشنا شده‌اید و دست و دل‌تان کمی برای پرداخت پول از طریق اینترنت و خرید از وب سایت‌های اینترنتی می‌لرزد، مشاهده "نماد اعتماد" شاید بتواند مقداری از نگرانی‌هایتان بکاهد.

 

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u